Žena bola tri dni uvězněná vo výťahu

New York | Päťdesiattriročná Newyorčanka strávila tri dni a noci v zaseknutom súkromnom výťahu. Hasiči v pondelok približne o 10:00 tamojšieho času prijali telefonát, ktorý ich upozornil na ženu vo výťahu.

 

 

Starala sa o domácnosť


Zatiaľ nie je známe, kto privolal pomoc. Výťah sa zastavil medzi druhým a tretím podlažím v päťposchodovej budove. Žena bola dehydratovaná. Marites Fortaliza z Queensu prišla v piatok na Manhattan, kde sa v rodine miliardára starala o domácnosť. Jej zamestnávatelia odišli na víkend preč.


Warren A. Stephens a jeho manželka Harriet Stephens v pondelok uviedli, že Fortaliza je už 18 rokov „váženou členkou“ rodiny a sú radi, že sa jej nič horšie nestalo.


Výťah prešiel kontrolou


Dodali, že spravia všetko pre to, aby sa podobná situácia už nezopakovala. Výťah prešiel v júli kontrolou, počas ktorej nenašli žiadne chyby. Príčina incidentu nie je známa.


V roku 2005 zostal zamestnanec čínskej reštaurácie v Bronxe vo výťahu približne 80 hodín. V roku 1999 strávil muž vo výťahu na Manhattane 40 hodín, až kým ho objavili na bezpečnostných kamerách.Sdílejte článok:Váš názor na článok (vstup do sekcie VEREJNÉ FÓRUM)
Autor: Sita | Foto: Shutterstock
Zdroj: webnoviny.sk | 29.1.2019