V nitrianskej poliklinike má pribudnúť výťah

Medzi schválenými investičnými akciami na tento rok je aj debarierizácia polikliniky Párovce. Práce sa začnú po ukončení verejného obstarávania.

 


Najstaršia mestská poliklinika na nitrianskom sídlisku Párovce bude upravená na bezbariérovú. Investičná akcia, o ktorú sa výbor mestskej časti usiluje štyri roky, už schválilo aj mestské zastupiteľstvo. Ako informovala radnica, stavebné práce sa začnú hneď po ukončení verejného obstarávania na dodávateľa.


„Bezbariérový vstup sa vybuduje pred vchodom do polikliniky ana všetkých toaletách. Plánované je tiež osadenie výťahu, ktorý tamciteľne chýba. Využijeme aj voľný priestor od zadného vstupu dopolikliniky, kde chceme vybudovať chýbajúce parkovaciemiesta,“ uviedol mestský poslanec Ján Greššo.


Ako pripomenul Andrej Jančovič z mestského úradu, problematiku bezbariérovosti sa magistrát snaží riešiť koncepčne. „Napríklad stavebnými úpravami vo verejných budovách, nájomných bytoch či vhodnými úpravami chodníkov a priechodov pre chodcov,“ doplnil.Sdílejte článok:Váš názor na článok (vstup do sekcie VEREJNÉ FÓRUM)
Autor: Lucia Šútorová
Zdroj: dnes24.sk, TASR | 29.5.2019