Na katastri majú dva výťahy, nejde ani jeden

Košice | Po tom, čo sme informovali o problémoch s výťahmi na Okresnom úrade (OÚ) Košice na Komenského ulici, sa nám ozvali aj pracovníci košického katastra.

 

 

Ani jeden z dvoch výťahov totiž nefunguje ani v objekte katastra nehnuteľností na Južnej triede - katastrálneho odboru Okresných úradov Košice a Košice-okolie.

 

Spadla na schodoch, zlomila si lopatku

 

„Výťahy nejdú od piatka 26. 10. Úplne sú odstavené. Je to ten istý problém ako na Komenského ulici. V podstate sa zopakovala situácia, ktorú sme tu mali pred rokom. Vtedy boli výťahy odstavené viac ako rok,“ vysvetľuje pracovník katastrálneho odboru OÚ Košice-okolie a člen odborovej organizácie Tibor Matis.

 
Dodáva, že úradníci trpia.

 

„Keď sa to stalo pred rokom, kolegyňa mala úraz, spadla na schodoch a zlomila si lopatku. Maródovala šesť týždňov. Ďalšie kolegyne mali problémy s kolenami či chrbticou. Nič sa nevyriešilo. V tom čase sa vo vašom denníku vyjadrilo ministerstvo vnútra, že je skončené výberové konanie, bude uzavretá zmluva so zhotoviteľom a následne dôjde k výmene výťahov. K tomu nedošlo, avšak po tomto publikovanom vyjadrení boli asi po dvoch týždňoch výťahy spustené. V stave, v akom sú teraz, bez opravy. Jednoducho problém odhnil, žiadne výťahy sa nemenili ani nemenia. Teraz sú opäť mimo prevádzky...“ opisuje odborár.

 

Vstúpia do štrajku?

 

Podľa Matisa si zamestnanci ani klienti katastra nezaslúžia takéto zaobchádzanie...

 


Dočítajte článok - prihláste sa u SME.skSdílejte článok:Váš názor na článok (vstup do sekcie VEREJNÉ FÓRUM)
Autor: Kristián Sabo, Judita Čermáková
Zdroj: sme.cz | 2.11.2018