Budovy na Okresnom úrade Košice sú bez výťahov

Zakázala ich inšpekcia práce. Po vlaňajších peripetiách s nefunkčnými výťahmi na Okresnom úrade Košice na Komenského ulici si zamestnanci mysleli, že už bude všetko v poriadku. Mýlili sa, výťahy opäť nejdú.

 


Dve budovy, jedenásť a sedemposchodová, sú tak prístupné len schodiskami. Klienti i zamestnanci sú zúfalí, nevedia, dokedy problém potrvá.


Zamestnanci: Košice sú pre Bratislavu ďaleko

 

„Chodíme do práce, pracovné podmienky však vytvorené nie sú. Ide o vysoké budovy, pracujú tu aj starší ľudia, ktorí majú rôzne zdravotné problémy. Vyšliapať na horné poschodia, niekedy aj niekoľkokrát denne, nám robí problém. Zdá sa však, že Košice sú pre Bratislavu ďaleko a na nás nikto nemyslí,“ povedal nám jeden zo zamestnancov.

 
Ďalší prosia o pomoc: „Pomôžte nám, situácia je neúnosná. Bez výťahov sa nedá dlhodobo fungovať. Ak ich treba opraviť, musia prebehnúť verejné obstarávania a všetko sa vlečie. Trpíme my, ale aj klienti, ktorí prichádzajú.“

 

OÚ: Budovu má v správe Centrum podpory


Vedúca odboru opravných prostriedkov Okresného úradu Košice Anna Vantová nám povedala, že to nemajú jednoduché.

 

„Bola tu kontrola a všetky výťahy v oboch budovách sú odstavené. Správcom budovy je však Centrum podpory Košice, preto my sa k dôvodom ich odstavenia z prevádzky vyjadrovať nemôžeme. Výťahy však prestali ísť po polovici októbra. Prednosta OÚ Jozef Lazár sa vyjadril, že sa budú snažiť dať ich čo najskôr do poriadku,“ povedala nám A. Vantová.

 

Zjavne zadýchaná pracovníčka nám potvrdila, že to skutočne nie je med lízať...

 

 
Dočítajte článok - prihláste sa u SME.skSdílejte článok:Váš názor na článok (vstup do sekcie VEREJNÉ FÓRUM)
Autor: Kristián Sabo, Judita Čermáková
Zdroj: sme.cz | 29.10.2018