Miloš zletel s kabínou výťahu zo 4. poschodia

Práca sa zmenila na horor! Miloš z Lehoty pod Vtáčnikom pracoval na rekonštrukcii výťahu v Centre sociálnych služieb v Považskej Bystrici, kde sú starší klienti.

 

 
Partia troch robotníkov montovala výťahy, keď sa ku koncu šichty mladému opravárovi stala príšerná nehoda - kabína sa nečakane uvoľnila. Muž, ktorý podľa slov vydesenej matky stál na nej, letel zo 4. poschodia!

Mal neuveriteľné šťastie. Opravár Miloš (24) stál podľa slov jeho matky Beáty navrchu výťahovej kabíny a opravoval ju, keď sa z ničoho nič stalo nešťastie. „On je opatrný, vôbec nechápe, ako sa takéto niečo mohlo stať,“ povedala pre Nový Čas matka mladíka, ktorý je reprezentantom v motokrose. Kabína výťahu sa totiž nečakane uvoľnila a mladík s hrôzou v očiach letel aj s ňou zo štvrteho poschodia až dole na dno šachty.

Okamžite mu volali záchranárov. „Potvrdzujeme zásah, pri ktorom sa zranil muž, a previezli sme ho do nemocnice v Považskej Bystrici,“ informovala Nový Čas hovorkyňa opračného strediska záchranárov Alena Krčová. Podľa svedkov nehody mal mať muž zlomené dolné končatiny a skončil na traumatológii v nemocnici. Záchranku mu privolali jeho kolegovia a zamestnanci Centra sociálnych služieb v Považskej Bystrici. „Bola som už z práce doma, hneď som však utekala na miesto,“ povedala riaditeľka domova Gabriela Lukáčová.

Prípad už vyšetruje polícia v Považskej Bystrici, ktorá podľa slov trenčianskej krajskej policajnej hovorkyne Eleny Antalovej začala trestné stíhanie vo veci prečinu ublíženia na zdraví. „Poškodený muž utrpel zranenia s predpokladanou dobou liečby 6 - 8 týždňov a daná vec je v štádiu vyšetrovania,“ informovala.

Milošova matka Beáta, ktorá pracuje v Lehote pod Vtáčnikom v miestnej krčme, je šťastná, že sa jej syn druhýkrát narodil. „Má zranenú hlavu a členok pravej nohy má vo veľmi zlom stave, ale som šťastná, že žije. Nevieme, čo bude, buď ho prevezú do nemocnice v Bratislave, alebo ho budú operovať v Považskej Bystrici v nemocnici,“ dodala.Sdílejte článok:Váš názor na článok (vstup do sekcie VEREJNÉ FÓRUM)
Autor: roj, ivn, Novy Cas | Foto: amo
Zdroj: cas.sk | 27.11.2018