Žena vo výťahu zomrela krutou smrťou

Fóbia z jazdy výťahom a zaseknutia sa v ňom nie je neobvyklou. Ak ňou trpíš aj ty, pravdepodobne by si tento článok nemal čítať ďalej. Jednej žene v Číne sa totižto takéto zaseknutie stalo osudným.
 

 
K tragickej udalosti došlo v meste Zhanjiang na juhu krajiny, pričom zo začiatku nič nenasvedčovalo tomu, že by sa žene zaseknutej vo výťahu mohlo niečo stať. Zasekla sa na prvom poschodí, takže rýchlo zavolala svojim priateľom a rodine, aby kontaktovali opravárov. Keď dorazili na miesto, cez dvere si všimli, že sa výťah pomaly začína posúvať smerom hore.


Rozbehli sa preto na vyššie poschodia, keď v tom výťah raketovo „vystrelil“ smerom nahor. Zastavil sa až prudkým nárazom o stenu na 30. poschodí, v dôsledku čoho sa zdeformoval, a uväznil ženu vo vnútri, píše portál IFL Science.


Na pomoc jej okamžite prišli záchranné zložky, ktorým sa však podarilo ju vyslobodiť až po jednej hodine od nehody. Následne bola s viacerými zraneniami prevezená do miestnej nemocnice, kde im bohužiaľ podľahla.


Vyšetrovanie ukázalo, že najpravdepodobnejšou príčinou tejto tragickej nehody bolo zlomenie brzdovej páky. Z nej sa v dôsledku toho odtrhlo závažie, ktoré tvorilo protiváhu výťahu, a spadlo dolu. Kabína následne raketovo vyletela hore a zastavila sa až nárazom o strop šachty na 30. poschodí.


„Nikdy som nevidel, že by sa zlomila brzdová páka. Pravdepodobnosť, že sa niečo také stane, je extrémne nízka. Je to nevídané,“ vyjadril sa Jia Gong, bývalý vedúci Ochrannej a zdravotnej inšpekcie v meste Zhanjiang.


Inkriminovaný výťah nainštalovali v roku 2014. Pravidelne prechádzal revíznymi kontrolami, ktoré však nezahŕňali kontrolu sily a bezpečnosti bŕzd, pretože tie sa vo všeobecnosti pokladajú za stabilné a schopné uniesť obrovské množstvo sily a váhy. Ako sa zdá, po tejto tragickej udalosti budú kontrolou prechádzať všetky časti výťahov.Sdílejte článok:Váš názor na článok (vstup do sekcie VEREJNÉ FÓRUM)
Autor: Daniel Ivančák
Zdroj: aktuality.sk | 4.6.2021