V galantskej nemocnici sa zrútil výťah. Tragédiu mladík neprežil

V Galante sa odohrala tragédia. V miestnej nemocnici sa z 10. poschodia zrútil výťah. Pri demontáži starého výťahu sa kabína zrútila z 10. poschodia aj so servisným technikom Dominikom (†22) z Trebišova. „Nešťastie sa stalo o 9.15 hodine v prvý deň plánovaných opráv,“ potvrdil Tomáš Kráľ, hovorca nemocničnej siete Svet zdravia, pod ktorú patrí aj galantská.
 

 
Podľa jeho slov pacienti neboli v ohrození, pretože výťah bol už dlhší čas mimo prevádzky. Mladý technik nemal žiadnu šancu. Aj napriek snahe oživiť ho, zomrel v dôsledku devastačných zranení.

Polícia preveruje okolnosti úmrtia 22-ročného Dominika. Na miesto nehody bola privolaná polícia a obhliadajúci lekár. Ten nariadil vykonať pitvu.

"Polícia prizvala aj pracovníkov inšpektorátu práce, ktorí sa budú vyjadrovať k dodržaniu postupu z hľadiska bezpečnosti pri práci. Vyšetrovateľ preveruje úmrtie muža ako usmrtenie", informovala krajská policajná hovorkyňa v Trnave Mária Linkešová.Sdílejte článok:Váš názor na článok (vstup do sekcie VEREJNÉ FÓRUM)
Autor: pluska.sk, TASR
Zdroj: pluska.sk | 18.2.2016