Úraz na závesnej lávke výťahu: Dvaja chlapi vypadli z 3. podlažia!

Nehoda pri zatepľovaní! Pod robotníkmi na bytovke v Spišskej Novej Vsi sa prepadla závesná lávka. Ostala visieť na 3. podlaží iba na jednom konci tak, že z nej vypadli dvaja chlapi, ktorí skončili v nemocnici. „Išli sme hore, naraz niečo prasklo a už sme boli dolu. To bola sekunda. Najhoršie dopadol ten kolega, čo bol navrchu. Dúfam, že sa dá čo najskôr do poriadku,“ hovorí Roman Špilman. Lávka sa uvoľnila, keď bola na treťom podlaží.


„Dvoch chlapov, ktorí boli na vrchnej strane lávky, vymrštilo na zem,“ opísal Ľubomír Karkula z dispečingu hasičov. Ďalší dvaja sa zachytili a zoskočili. Dvoch zranených hospitalizovali v nemocnici na jednotke intenzívnej starostlivosti. „Utrpeli úrazový šok, sú mimo ohrozenia života. Majú viaceré zlomeniny, jeden z nich komplikovanú zlomeninu panvy a rebier,“ uviedla Veronika Deckerová, hovorkyňa spoločnosti Svet zdravia, prevádzkovateľa nemocnice.

Nejde o pracovný úraz. „Na lávke pracovali živnostníci, nešlo o pracovnoprávny, ale zrejme obchodný vzťah,“ uviedla hovorkyňa Národného inšpektorátu práce Slavěna Vorobelová. Okolnosti nehody vyšetruje aj polícia.
 

 

Autor: cas.sk
Zdroj: cas.sk | 3.07.2012