Ukrajinci uväznili vojakov vo výťahu

Vojna prináša veľmi smutnú náladu a občas aj skutočnú kuriozitu, ktorú by v tomto stave vývoja konfliktu len málokto čakal. Ruskí vojaci sa na sociálnych sieťach totiž ocitli v pomerne nepríjemnom svetle, keď sa ich okupovanie jednej z ukrajinských administratívnych budov zmenilo na jedno veľké fiasko. Skončili totiž uväznení vo výťahu.
 

 
Naozaj virálnu fotografiu na svojom účte na Twitteri priniesol portál Visegrád 24. Pomerne zahanbujúca snímka pre ruskú armádu zobrazuje okupačné jednotky uväznené vo výťahu administratívnej budovy, na ktorej vrchol sa chcelo obrnené ruské komando dostať. Ich snaha mala ale krátke trvanie.


Fotka z výťahu a prekvapené výrazy na tvárach


Všetko sa to malo stalo približne pred troma dňami v jednom z ukrajinských miest, ktoré bolo desať dní v obkľúčení ruskej armády. Ukrajinci sa však nevzdali ani v tomto štádiu obliehania budovy a chladnokrvne zablokovali ich postup jednoduchým krokom - odpojili výťah od prúdu, a tak ich tam jednoducho uväznili. Ešte predtým však bola pomocou vstavanej priemyselnej kamery vytvorená snímka vojakov v kabíne výťahu.Sdílejte článok:Váš názor na článok (vstup do sekcie VEREJNÉ FÓRUM)
Autor: Zoznam/msz
Zdroj: topky.sk | 6.3.2022