S robotníkmi sa v Bratislave zrútil pracovný výťah

Pád pracovného lešenia na Budatínskej ulici v Bratislave vo štvrtok popoludní neprežila jedna osoba. Operačné stredisko hasičského a záchranného zboru v Bratislave uviedlo, že po príjazde hasičov bolo prieskumom zistené, že ide o pád lešenia s tromi robotníkmi z výšky piateho poschodia.
 

 
Úmrtie robotníka, ktorý spadol z pracovného lešenia na Budatínskej ulici v Bratislave vo štvrtok popoludní, pre TASR potvrdil Július Pavčo z operačného strediska Záchrannej a zdravotnej služby. Pavčo poznamenal, že aj napriek snahe záchranárov sa jednu osobu nepodarilo zachrániť.


Katarína Križanová z Prezídia Hasičského a záchranného zboru spresnila, že na mieste sa nachádzali dve pracovné plošiny, pričom došlo k nakloneniu jednej z nich, čo spôsobilo následný pád jednej z osôb. "V čase udalosti sa na plošinách nachádzali celkom štyri osoby," priblížila.


Podľa slov Križanovej jedna z osôb bola z plošiny zachránená použitím lezeckej techniky a ďalšie dve hasiči zachránili cez okno bytu. "Osobu, ktorá utrpela pri páde vážne zranenia, sa ani napriek resuscitácii nepodarilo oživiť a svojim zraneniam na mieste podľahla. Zachránené osoby sa nachádzajú v opatere hasičov a posádky záchranej zdravotnej služby," dodala Križanová. Ako uzavrela, momentálne prebieha určovanie taktiky na zabezpečenie pracovných plošín.Sdílejte článok:Váš názor na článok (vstup do sekcie VEREJNÉ FÓRUM)
Autor: Nový Čas, TASR
Zdroj: cas.sk | 18.11.2021