Nešťastie dvoch Slovákov v zrútenom výťahu

Milán | Dvaja Slováci sa stali obeťami nešťastia v talianskom Miláne, kde sa v jednej z budov zrútil výťah. Jeden z nich tragédiu neprežil.
 

 
Pracovný úraz sa stal v sobotu popoludní pred 14. hodinou. Podľa tamojších hasičov dvaja slovenskí robotníci spadli takmer z 20-metrovej výšky, približne z piateho poschodia, spolu s kabínou do výťahovej šachty v rekonšturovanej budove. „Slovák Jaroslav Marnka († 55) zomrel okamžite. Jeho 26-ročného kolegu M. L. previezli vo veľmi vážnom stave do nemocnice v Niguarde s poranením tváre, hrudníka, panvy a nôh,“ informovali milánski hasiči. Stav zraneného bol kritický, pretože po páde uviazol hlavou v kovovej konštrukcii a stratil veľa krvi. Podľa prvotných informácií pracovali dvaja robotníci na posledných úpravách výťahu v hornej časti kabíny číslo tri, ktorá sa náhle uvoľnila a padala k zemi.


Na miesto bola okamžite vyslali políciu. Podľa denníka Milano Today na mieste zasahovala krajská záchranná služba so štyrmi posádkami. Na miesto boli privolaní aj hasiči, ktorí mužov vytiahli zo sutín. Ostatných robotníkov vystrašil hlasný náraz. Miesto udalosti sa nachádza v Pallazo di fuoco, kde je v súčasnosti stavenisko, budova je na rohu námestia Loreto so vstupom aj z ulice Padova.


Denník uviedol, že stavenisko bolo pred tromi rokmi zverené spoločnosti Percassi. Podľa vyjadrení kolegov neboli dvaja Slováci pripútaní bezpečnostnými pásmi, vraj to pre tento typ práce nebolo potrebné. To, či mali prilby, zatiaľ nie je jasné. "Boli veľmi energickí a usmievaví. Správali sa slušne a neboli s nimi žiadne problémy. Bez problémov sa im podarilo spojazdniť už dva výťahy v tejto budove. Mladší sa vždy postaral o dobrú náladu, pretože na stavbe si zvykol púšťať hudbu cez svoje rádio," vyjadril sa jeden z robotníkov. Prípad vyšetruje milánska polícia.Sdílejte článok:Váš názor na článok (vstup do sekcie VEREJNÉ FÓRUM)
Autor: tim
Zdroj: pluska.sk | 13.2.2022