Nemocnica Zvolen zrekonštruuje výťahy

Nemocnica Zvolen pripravuje rozsiahlu rekonštrukciu svojich výťahov. Cieľom je zmodernizovať doterajšie zastarané a zvýšiť tak komfort pohybu návštevníkov i zamestnancov. Investícia za 210 tisíc EUR by mala byť hotová do pol roka.
 

 
Pohyb v nemocnici modernými výťahmi, ktoré sú rýchle, bezpečné a majú komfortné ovládanie je dôležitý tak pre pacientov, ktorí do nemocnice prichádzajú, ale predovšetkým pre presun hospitalizovaných ležiacich pacientov a personál nemocnice.

"Plánujeme realizovať výmenu štyroch výťahov. Pôjde o osobný výťah v poliklinike, kde už bol jeden výťah vymenený v spolupráci s Banskobystrickým samosprávnym krajom v roku 2018 a ďalej v chirurgickom pavilóne, kde sme vlani realizovali výmenu nákladného výťahu," hovorí riaditeľ nemocnice vo Zvolene Ján Belanský. Ďalšie dva výťahy sa budú meniť v detskom pavilóne a v spoločnom pavilóne, kde sa nachádza neurologické, interné a geriatrické oddelenie bude nový nákladný výťah.

Nemocnica Zvolen vlani hospitalizovala takmer 15 500 pacientov, vykonala približne 3 400 operácií, ambulantne ošetrila viac ako 137 tisíc pacientov.Sdílejte článok:Váš názor na článok (vstup do sekcie VEREJNÉ FÓRUM)
Zdroj: zvonline.sk | 7.2.2020