Magdalénu popravil výťah v Trnave

Obrovská tragédia v prvú hodinu nového roka. Osamelá Magdaléna († 80) zo sídliska Prednádražie v Trnave sa išla rozlúčiť s uplynulým rokom k susedovi a dobrému kamarátovi Jozefovi (79).
 

 
Zabávali sa, usmievali, no ako večer postúpil, pobrala sa domov na 3. poschodie. Z 11. poschodia sa však po schodoch neodvážila, a tak si privolala výťah. Ten sa však zasekol. Keď sa snažila dostať von, pootvorila si, lenže vtom sa mal opäť pohnúť a Magdalénu rozgniaviť o medziposchodie.


Bývalá učiteľka Magdaléna oslavovala príchod nového roka u svojho suseda Jozefa. „Kamarátili sme sa a pomáhali si. Bolo nám spolu dobre. Ak niečo potrebovala urobiť v byte, tak som pomohol, potom zasa ona mne. Ťažko je človeku samému,“ hovorí nešťastný Jozef. „Na Silvestra sme oslavovali a bolo nám dobre. Smiali sme sa a zabávali. O jednej však povedala, že je už unavená a že pôjde domov,“ ťažko zo seba dostal dôchodca, ktorý sa dozvedel o strate svojej najlepšej kamarátky od policajtov.


„O pol hodiny som jej ešte volal, lebo som jej chcel povedať, že dávajú v televízii dobrý program, tak nech si ho zapne, no už nedvíhala. Za ďalšiu polhodinu mi volal policajt,“ zalomil Jozef rukami. „Plakal som ako malý chlapec. Stratil som hrozným spôsobom drahú priateľku. Tie výťahy nie sú dobre, mali by s tým niečo robiť,“ pokrútil hlavou dôchodca.


Magdalénu našiel jeden zo susedov, ktorý zbadal, ako jej vyčnievajú nohy v zaseknutom výťahu pod 11. poschodím. Hoci na miesto vyrazili záchranné jednotky, žene už nedokázali pomôcť. „Operačné stredisko záchrannej zdravotnej služby vyslalo ambulanciu rýchlej lekárskej pomoci k 80-ročnej pacientke zakliesnenej vo výťahu. Po príchode na miesto záchranári zistili, že žena utrpela poranenia nezlučiteľné so životom,“ informovala hovorkyňa záchranárov Petra Klimešová.


Smrť vyšetrujú


Prípad je už v rukách mužov zákona, ktorí vyšetrujú, ako k zbytočnej smrti došlo. „Policajti začali vo veci trestné stíhanie pre trestný čin usmrtenia,“ uviedla krajská policajná hovorkyňa v Trnave Zlatica Antalová. „Nie je vylúčené, že išlo o nešťastnú udalosť. V súčasnosti nie je možné poskytnúť bližšie informácie,“ uzavrela.Váš názor na článok (vstup do sekcie VEREJNÉ FÓRUM)
Autor: mf, Nový Čas | Foto: mf
Zdroj: cas.sk | 3.1.2024