Desivá smrť v galantskej nemocnici

Strašná tragédia sa vo štvrtok ráno stala v Nemocnici sv. Lukáša v Galante. Opravár Dominik z Višňova v okrese Trebišov sa o 9.15 zrútil aj s kabínou výťahu z 10. poschodia. Mladík pracoval ako živnostník, ktorého poverili rekonštrukciou dvoch výťahov.


Podľa Tomáša Kráľa z nemocničnej siete Svet zdravia sa tragédia stala počas demontáže starej výťahovej kabíny. Túto prácu robila firma z Bratislavy, pre ktorú pracoval Dominik ako živnostník. Nešťastný mladík sa zrútil aj s kabínou výťahu pri prerezávaní lán. „Ihneď po páde mu bola poskytnutá lekárska pomoc, bohužiaľ, jeho zranenia boli nezlučiteľné so životom. Chcem však povedať, že výťahy boli už dlhšie odstavené, takže pacienti ani nik iný nebol ohrozený,“ dodal hovorca Tomáš Kráľ.

Riaditeľ spoločnosti, ktorá zabezpečovala rekonštrukciu výťahov, uviedol, že tragédia sa zrejme udiala súhrou nešťastných náhod. „Čakáme však na výsledky, pretože zatiaľ naozaj nikto s určitosťou nevie, čo sa mohlo stať,“ upozornil Alexander Pomšár. Odborníci nám vysvetlili, že technik mal byť istený popruhmi, aby po prípadnom páde kabíny ostal visieť na nich. A padajúcu kabínu zas mala zastaviť brzda. Prečo tieto opatrenia zlyhali, zatiaľ nik nevie. Náš zdroj sa domnieva, že osudnú chybu urobil zrejme práve Dominik!

„Podľa prvotných zistení to môže byť živnostník alebo aj nelegálna práca. Zatiaľ nemáme nič potvrdené,“ reagoval hlavný inšpektor práce v Trnave Radovan Lehocký. Pred nemocnicou vo štvrtok nervózne pofajčieval mladý muž s vyplakanými očami. Zrejme bol v šoku, pretože do práce prišiel tesne po nešťastí a práve sa o ňom dozvedel. „Včera som stretol Dominika prvýkrát. Zoznámili sme sa tu, lebo najímali ľudí na túto prácu. Ja som zamestnanec a on bol na živnosť. Bol to super chalan,“ povedal nám jeho čerstvý a dnes už, bohužiaľ, aj bývalý kolega Peter (23).

„Neviem, čo bude teraz ďalej, chcem odtiaľto hlavne zmiznúť,“ ťažko zadržiaval plač. Polícia potvrdila, že nešťastný Dominik z dedinky pri Trebišove sa pri pokuse zvesiť starú kabínu výťahu na 10. poschodí zrútil až do suterénu nemocnice. Devastačné zranenia, ktoré utrpel, nemal šancu prežiť. Zúfalá rodina vo štvrtok okamžite vycestovala do Galanty. Doma nechali Dominikových súrodencov, chorého brata Reného (12) a sestru Luciu, ktorá je vysokoškoláčka. Tragédiu preveruje polícia aj inšpektorát práce.


Výťah môže byť vraždiaci stroj

Výťah je úžasný pomocník, ale môže byť doslova životunebezpečný, ak nie je v poriadku.

● 2015: Po páde do výťahovej šachty v Topoľčanoch zomrel 45-ročný muž. Ten padal 5 poschodí a pri páde si tak poranil hlavu, že zraneniam v nemocnici podľahol.
● 2014: Rok predtým sa podobný prípad stal žene v Hlohovci.
● 2013: Obrovské nešťastie sa stalo mladej rodine v Humennom. Po páde do šachty výťahu zomrel chlapček Šimonko (✝ 1,5)v humenskej nemocnici, kam prišiel s rodičmi k lekárke.
● 2013: Smrťou sa skončil aj ďalší prípad, keď technik spadol z 11. poschodia do otvorenej výťahovej šachty.
● 2013: S veľkým šťastím unikol smrti pracovník obchodu s nábytkom v Spišskej Novej Vsi, ktorý nastúpil do nákladného výťahu, ktorý tam nebol. Padal 4 metre a skončil našťastie len s otrasom mozgu.Sdílejte článok:Váš názor na článok (vstup do sekcie VEREJNÉ FÓRUM)
Autor: Plus JEDNE DEŇ
Zdroj: pluska.sk | 19.2.2016