REKLAMA NA SERVERI i-vytahy.sk
VEREJNÉ VÝŤAHÁRSKÉ FÓRUM

Príspevky vyjadrujú názory návštevníkov a užívateľov serveru i-vytahy.sk. Prevádzkovateľ nemôže ovplyvniť ich obsah a preto v žiadnom prípade nevyjadrujú názor serveru i-vytahy.sk ( s výnimkou príspevkov vložených serverom i-vytahy.sk ). Server i-vytahy.sk si vyhradzuje právo neseriózne príspevky skracovať alebo odstrániť. Neprijateľné su najmä urážky, vulgarizmy, rasizmus a neplatená reklama.

 

 PRIDAŤ PRÍSPEVOK DO FÓRA

 
15.05.2016 20:32 - Jozef Repiský
Laná alebo Gurtne (ploché laná)?
Ploché Laná majú veľmi veľa výhod, ktoré nám neponúkajú normálne laná.
Ak použijeme ploché laná, tak výťah je tichší a a v praxi nám stačia veľmi malé kladky, ktoré nám znižujú rozmery a veľkosti rôznych komponentov akú sú napríklad motory a odklánacie kladky.
Na gurtne mal sa mi zdá prvý licenciu OTIS. Preto sa iné gurtne od ich gurtní líšia aby neporušovali ich patent. Keby som bol výrobca výťahu, tak používam len gurtne. Ich cena je vysoká, ale to hlavne preto, lebo sú tu nejaké licencie, ktoré danú cenu neadekvátne zvyšujú :-(
Čo sa týka životnosti, tak viem, že znesú dosť veľa.... A výťahy sú elektronicky nastavené, že po niekoľko počtu jázd sa automaticky zablokujú z dôvodu naplánovania výmeny nosných prostriedkov (cca:1 000 000). Samozrejme táto ochrana sa dá resetovať. Ak výťah bude menej využitý, tak gurtne vydržia viac.

Čo sa týka cien, tak cena za výmenu 6000-7000 Eur sa mi zdá prehnaná.... Otázka znie či sa jedná len o materiál, alebo je to cena inkluziv (material+práca+skúška).

19.09.2014 15:10 - Pavol Tuchyňa (Tuchyňa výťahy)
V posledneh dobe sa mnozia poziadavky prevadzkovatelov na nacenenie vymeny plochych lan
/ pouzivaju ich Otis, Schindler a Akar - Turecko /. Potreba vymeny tychto nosnych lan sa prejavuje v 6-7 roku po ich instalacii t.j. cca 1 az 2 roky po uplynuti 5 rocnej zarucnej doby . Pri prezentacii a vyberovych konaniach je ponuka plochych lan predmetom konkurencneho boja kde sa deklaruje ich dlha zivotnost . Cena vymeny tychto lan v standardnom bytovom dome sa pohybuje cca 6-7 000 € s DPH.

Otazka pre firmy ktore tieto lana pouzivaju. Ide o klamlivu reklamu alebo uvadzanie klamlivych udajov v snahe ziskat zakazku alebo nekvalitnu montaz alebo nekvalitny material ?

Mozno by to bola zauimava otazka aj pre institucie ktore na pouzivanie predmetnych lan udelii
suhlas .

S pozdravom Tuchyňa

19.11.2012 15:05 - VÝŤAHY SERVER (Tomáš Přeučil)
Vítame Vás v sekcii VEREJNÉ FÓRUM v odbore VÝŤAHY. Ak chcete pridať príspevok, kliknite na odkaz PRIDAŤ PRÍSPEVOK DO FÓRA...